Сучасне робоче місце з Microsoft 365

Подумали я помилився, і неправильно написав назву одного з найпопулярніших продуктів Microsoft?

Ні, помилки тут немає: до кінця цього року американська корпорація Microsoft анонсувала вихід нового продукту на ринок програмного забезпечення під назвою Microsoft 365. На даний момент даний продукт доступний на ринку в статусі Preview. Але це не означає, що даний продукт не можна потестувати. Можна, можливо! І навіть потрібно, адже до кінця періоду статусу Preview використання даного продукту абсолютно безкоштовне.

У цьому блозі я б хотів провести невеликий екскурс по даному продукту і розповісти Вам, в чому його особливість, і чим він все-таки відрізняються від Office 365. І навіщо Microsoft виводить його на ринок.

 

Що ж таке Microsoft 365?

Давайте Відмотаємо трохи часу назад і спробуємо зрозуміти, чому Microsoft з такою наполегливістю додає в назву своїх продуктів магічні цифри «365».

Всім вам знаком продукт під назвою Office 365: напевно, це найпопулярніший продукт компанії, за винятком, звичайно ж, настільної операційної системи Windows.

В успіху даного продукту на ринку, сподіваюся, ніхто не сумнівається. І цей успіх, і популярність продукту Microsoft хоче перенести на інші напрямки.

З приходом на пост глави компанії Сатья Наделла компанія кардинально змінила свою стратегію. З компанії по розробці коробкового програмного забезпечення, Microsoft поступово стала трансформуватися в компанію яка надає сервісні послуги. Так, тут я маю на увазі абонентську модель (тобто за передплатою) використання продуктів компанії.

 

Office 365 Business Premium

Office 365 був випущений в середині 2011 року. Ви тільки задумайтеся, пройшло вже більше 6 років! У складі Office 365 - завжди актуальний пакет Microsoft Office, так як сервіс постійно оновлюється, отримує поліпшення, нові додатки. На сьогоднішній день остання версія - це версія 2016. Але незважаючи на це, дуже багато користувачів продовжують користуватися застарілими версіями Офісу, в яких відсутня вже, напевно, добра половина функціоналу.

В першу чергу Microsoft позиціонує Office 365 як інструмент бізнес продуктивності. Що це означає? Все просто: це означає, що ви з Office 365 будете встигати зробити більше за той же час, яке б витратили зі старою версією Офіс або аналогічним продуктом.

Дуже часто від замовників я чую заперечення про те, що Офіс 365 їх не цікавить і вони хочуть придбати стандартний Офіс 2016 на постійній основі.

З одного боку, це має сенс, з іншого немає. Давайте розглянемо обидва варіанти.

Придбання постійної ліцензії може здаватися вигідним в довгостроковій перспективі. Це справедливо, якщо говорити про термін від 3-5 років, в залежності від продукту.

Майкрософт змінює політику випуску нових продуктів. Якщо раніше нові версії продуктів з'являлися з періодичністю 1 раз в 3 роки, такі як Office 2003, 2007, 2010, 2013 і актуальний 2016. То в майбутньому компанія планує випускати нову версію постійної ліцензії щороку. До слова версія 2016 вийшла в 2015 році, в жовтні. З цього випливає, що коли придбані наземні ліцензії Office 365 «окуплять» собі в порівнянні з хмарної версією, то вони вже будуть застарілими і неповними з точки зору появи сучасних функцій.

Чому так багато часу в цій статті приділено Офіс 365, адже стаття називається Microsoft 365, подумаєте ви. І правильно зробите! Це все тому, що одна з основних компонент Microsoft 365 - це Office 365 Business Premium :)

Давайте розглянемо інші становить продукту (всього їх три).

Про перший ми вже проговорили, що залишилися два це:

 • Upgrade для настільної операційної системи Windows до актуальної версії редакції Pro і
 • розширений компонент для управління безпекою пристроїв і даних у вашій компанії.

 

Windows 10 Pro

З першим все просто, якщо у Вас застаріла легальна копія Windows, наприклад, Windows 7, яка перестала відповідати бізнес вимогам або вимогам до безпеки (тут я хотів би зробити відсилання до компаній, які постраждали від вірусу Petya). Ви отримуєте можливість на апгрейд Вашої операційної системи до останньої версії Windows 10 Pro.

Управління мобільними пристроями або Mobile Device Management

Третій компонент, як я вже говорив, відповідає за безпеку - це Mobile Device Management.

Перш, ніж почати, я б хотів задати Вам питання.

А як ви контролюєте корпоративні дані, до яких отримує доступ Ваш співробітник?

Чи можете Ви бути впевненими в тому, що вашими корпоративними даними не користується стороння людина, який знайшов загублений телефон Вашого співробітника, в поштовій скриньці якого річні звіти, або звіти з продажу, або корпоративні фотографії, не важливо. Важливо, що це корпоративна інформація, яка не підлягає розголосу.

Що насамперед зробите ви, співробітники ІТ департаменту, коли до Вас прийде розгублений співробітник, і скаже, що втратив свій телефон, планшет або ноутбук, на якому річні звіти? Що ви зробите в першу чергу?

У разі використання MDM від Microsoft (MDM - це абревіатура від Mobile Device Management) алгоритм дій простий:

 1. Увійти в панель адміністрування;
 2. Вибрати зі списку телефон співробітника;
 3. Натиснути кнопку видалити корпоративну інформацію.

Але як же бути з тим, що співробітник не відразу повідомив про зникнення, а через якийсь час? Адже за цей час з даними могло статися все, що завгодно. Їх могли скопіювати, переслати на інший e-mail і так далі. Для цього існують корпоративні політики безпеки, наприклад, при спробі співробітником налаштувати отримання корпоративної пошти на мобільний телефон. Користувач погоджується з тим, що ІТ-адміністратор може адмініструвати пристрій.

Плюс до всього через цю ж політику безпеки можна встановити обов'язкову вимогу до пін-коду при розблокуванні телефону. Таким чином, співробітник, який налаштував отримання корпоративної пошти на мобільний пристрій, автоматично погоджується на введення пін-коду при розблокуванні.

Таким чином, при втраті мобільного пристрою можна бути впевненим в тому, що корпоративна інформація не буде скомпрометована. Це одна з багатьох функцій MDM.

Наступний приклад - це можливість віддаленого стирання корпоративних даних: це коли співробітник йде, ну якщо можна так сказати "по-поганому". Ми з Вами розуміємо, що всім не догодиш, і що скривджений співробітник може нашкодити набагато сильніше, ніж співробітник, який просто телефон втратив. Наприклад, він може передати важливі дані Вашим конкурентам. Але видаляти всі дані з його телефону не зовсім коректно, тому що це його особистий телефон, і у нього зберігається там і особисті фотографії, контакти, музика та інше. Як вчинити в цьому випадку?

 

Все просто: MDM дозволяє видалити тільки корпоративні дані, не торкнувшись особисті дані користувача. Як так відбувається, запитаєте ви? У той момент, коли користувач погоджується застосувати політики безпеки Вашої організації, на мобільному пристрої створюється якийсь контейнер, в якому все корп. дані і зберігаються. Після того, як адміністратор натискає видалити корп. Дані, просто стирається з пам'яті цей контейнер, не торкнувшись особисті дані користувача.

До речі, в разі якщо мобільний пристрій на операційній системі Android і пристрій "рутірованное", то в правилах ви можете налаштувати заборона на використання корпоративної пошти. Так як це зайвий раз може скомпрометувати дані. І так, дані звичайно ж шифруються.

MDM відмінно працює на пристроях під операційними системами Android, iOS, Windows Phone.

Як я вже говорив, що це далеко не всі можливості MobileDeviceManagement, якщо Вам цікаво дізнатися, що ж ще вміє ці програми, пишіть про це в коментарях.

 

Про вартість

Трохи математики, чому пакет Microsoft 365 вартий уваги з точки зору ціни:

 • Office 365 Business Premium - 12.5 $
 • Upgrade до Windows Pro - 7.00 $
 • Модуль Enterprise Mobility + Security - 8.8 $

Разом: 28.8 $ в місяць за одного користувача, якщо купувати ці компоненти окремо.

У разі придбання в одному тарифному плані Microsoft 365, це коштує всього 20 $, тобто на 44% дешевше, що робить цю пропозицію цілком виправданим з точки зору економії.

 

Давайте підіб'ємо підсумки.

Microsoft 365 Business - це:

 1. Повноцінний пакет Office 365 Business Premium, з бізнес поштою корпоративного рівня, з хмарним сховищем в 1 Тб. З повноцінною настільною версією Office останньої версії, з можливістю установки на 5 (п'яти!) ПК і мобільними додатками.
 2. Upgrade Windows до Windows 10 Pro - сучасна операційна система, з захистом від кіберзагроз, вірусів і шпигунського програмного забезпечення.
 3. Mobile Device Management - MDM для Office 365 - дозволяє адміністраторам контролювати, які пристрої мають доступ до даних Office 365, надають можливість прати корпоративні дані Office 365 без стирання всього пристрою і керувати параметрами пристрою, наприклад, вимагати блокування за допомогою PIN-коду, виявляти спроби злому і забезпечувати шифрування.

Нагадаю, що до кінця року це програмне забезпечення повністю безкоштовне, протестувати його можна, замовивши в нашому інтернет магазині smart-cloud.net.

 

Про автора:

Дмитро Рябенко - Спеціаліст з ліцензування продуктів Microsoft в компанії SMART business.

Залиште ваш коментар
Коментарі
02.10.2021 15:27
Thanks for all of the labor on this blog. Betty take interest in making time for research and it is easy to see why. I notice all relating to the compelling form you provide practical guides by means of the blog and even increase response from the others on the issue and our daughter is certainly studying so much. Have fun with the rest of the new year. You have been conducting a good job. <a href=https://www.blogexpander.com/>blog</a>
I always use <a href=https://1llo.short.gy/Kz7HNU>url shortener</a>
It is very helpful.
03.10.2021 1:36
I enjoy you because of your own work on this web site. Gloria delights in making time for investigation and it's really obvious why. Most people know all regarding the compelling tactic you offer reliable tricks through the web site and as well as encourage response from some others on this issue so our favorite girl is without a doubt being taught a lot. Enjoy the remaining portion of the new year. You are always performing a stunning job. <a href=https://www.blogexpander.com/>blog</a>
I always use <a href=https://1llo.short.gy/am9uXp>url shortener</a>
It is very helpful.
04.10.2021 0:07
A lot of thanks for your entire efforts on this web site. Kim loves setting aside time for research and it's really simple to grasp why. Most people know all about the dynamic means you render functional secrets through your web site and even encourage contribution from others on this content so our princess is really learning a lot of things. Have fun with the rest of the year. You are carrying out a tremendous job. <a href=https://www.blogexpander.com/>blog</a>
I always use <a href=https://1llo.short.gy/eeisHh>url shortener</a>
It is very helpful.